Alma Pixel

ALMA PIXEL

iPixel to doskonała metoda z zakresu nieinwazyjnej medycyny estetycznej na bezpieczne zwalczanie wiotkości skóry czy skuteczną redukcję blizn oraz rozstępów. Poznaj jego profesjonalne działanie, zanim umówisz się na pierwszy zabieg.

 

Stymulowanie nowych komórek bez zagrożeń dla zdrowej tkanki

Działanie siły radiofrekwencji z mocą plazmy sprawdza się doskonale do resurfacingu skóry. iPixel działa na głębokie partie poprzez mikrouszkodzenia tkanek skórnych, dzięki którym są one stymulowane do samoregeneracji i odbudowy międzykomórkowej. Alma Pixel wpływa na zewnętrzną warstwę naskórka, dając efekt złuszczenia. Dzięki temu zmarszczki zostają wygładzone, a przebarwienia znikają. iPixel pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry.

Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry z jednoczesnym podgrzaniem tkanki falą radiową. Na powierzchni naskórka emitowana jest zaś plazma, która go uszkadza i pobudza do naturalnej odnowy. 

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy przeprowadzić całą serię zabiegów z zastosowaniem tego urządzenia. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja kosmetologiczna, podczas której dobierana jest terapia, w tym ilość zabiegów oraz odstępy między ich realizacją. Najczęściej zalecana jest seria 1-6 zabiegów, z których każdy trwa od 30 do 60 minut. Efekty widoczne są po maksymalnie 14 dniach od ostatniego zabiegu i utrzymują się do 24 miesięcy. Warto dodać, że zabieg narusza naskórek oraz skórę właściwą, dlatego nie jest całkowicie bezbolesny. Odczucie bolesności można jednak skutecznie minimalizować znieczuleniem miejscowym. 

Efekty, na jakie możesz liczyć

Poprawa ogólnej kondycji skóry, niwelowanie drobnych zmarszczek, minimalizowanie rozszerzonych porów, usuwanie blizn, rozstępów czy przebarwień potrądzikowych, to tylko niektóre wskazania do skorzystania z Alma Pixel. Jeśli chcesz wyrównać strukturę skóry, ujędrnić ją i sprawić, by była zdrowa i pełna blasku, to mikronakłuwanie z RF jest idealne dla Ciebie. 

Co ważne, iPixel można stosować nie tylko na skórę twarzy. Zabiegi świetnie sprawdzają się również w obszarze brzucha, nóg, pośladków czy ramion. 

 

Okres rekonwalescencji 

Zabieg jest w pełni bezpieczny, natomiast ponieważ iPixel wywołuje mikrouszkodzenia, skóra może być lekko zaczerwieniona. Objaw ten najczęściej ustępuje w ciągu 48 kolejnych godzin, a następnie rozpoczyna się proces łuszczenia naskórka. Zaleca się, aby na obszarze objętym zabiegiem stosować maść z antybiotykiem oraz kwas borny do przemywania. Należy również unikać ekspozycji na słońce. 

 

Jakie są przeciwwskazania? 

Alma Pixel jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, więc dla większości jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. Podczas pierwszej konsultacji z kosmetologiem zostają wykluczone ewentualne przeciwwskazania. Zalicza się do nich:

  • ciąża, 
  • cukrzyca, 
  • skłonności do blizn, 
  • podrażnienie skóry, 
  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze.