Dermapen 4

DERMAPEN 4

 

Dermapen 4 został okrzyknięty prawdziwą rewolucją w ramach walki z usuwaniem przebarwień oraz płytkich zmarszczek. Dzisiaj jest jednym z najczęściej realizowanych zabiegów z zakresu bezpiecznej i nieinwazyjnej medycyny estetycznej. To mezoterapia mikroigłowa, która wykorzystuje technologię nakłuwania skóry, co pozwala na wnikanie w głębsze partie skóry właściwej oraz naskórka odżywczych preparatów. Zapisz się na konsultację oraz zabieg Dermapen 4, jeśli:

 • borykasz się z przebarwieniami posłonecznymi, 
 • chcesz zwalczyć przebarwienia potrądzikowe, 
 • marzysz o skórze idealnie gładkiej, pozbawionej płytkich blizn i zmarszczek, 
 • chcesz odżywić swoją skórę, ujędrnić ją i sprawić, że będzie zdrowa oraz promienna.

Realizacja zabiegu Dermapen 4

Dermapen to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala nakłuwać skórę za pomocą mikroigiełek. Te z kolei tworzą mikrokanaliki, które pozwalają na dotarcie preparatów witaminowych i odżywczych w głębokie partie skóry. Co więcej, sam zabieg mezoterapii mikroigłowej pozwala pobudzić tkanki do naturalnej regeneracji i odbudowy oraz wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu w sposób naturalny skóra staje się niemalże nieskazitelna, a przede wszystkim pozbawiona niedoskonałości. 

 

Preparat odżywczy na przebarwienia 

Zabieg Dermapen 4 przebiega z zastosowaniem podwójnego działania. W pierwszym etapie skóra wybranej partii ciała (najczęściej twarzy) zostaje poddana mikronakłuwaniu, w drugim zostaje wprowadzony preparat odżywczy, którego zadaniem jest silna stymulacja skóry oraz wnikanie substancji o działaniu rozjaśniającym. Dzięki temu skóra odzyskuje równomierny koloryt, staje się napięta, ujędrniona, odżywiona i gładka. 

 

Dla kogo Dermapen 4? 

Głównym zadaniem zabiegu jest usuwanie przebarwień, natomiast na Dermapen 4 powinny zdecydować się również osoby, których skóra jest wiotka, szara, pozbawiona blasku, odwodniona, przesuszona i widać na niej pierwsze oznaki starzenia. Dermapen 4 świetnie radzi sobie z płytkimi bliznami oraz zmarszczkami. 

 

Dermapen 4 – przeciwwskazania 

 

Chociaż Dermapen 4 to zabieg bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny, a jego realizacja jest bezbolesna, to jednak nie może z niego korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest między innymi:

 • ciąża, 
 • okres karmienia piersią, 
 • choroby nowotworowe, 
 • kuracja lekami przeciwzakrzepowymi, 
 • skóra podrażniona, z otwartymi ranami lub stanem zapalnym, 
 • aktywny trądzik, 
 • opryszczka. 

 

Jak często przeprowadzać zabieg?

Efekty widać już po pierwszym zabiegu mezoterapii mikroigłowej, natomiast na te spektakularne trzeba nieco poczekać. Najczęściej zaleca się realizację całej serii, od 2 do 6 zabiegów w regularnych odstępach czasu, średnio co 4-8 tygodni. O ilości przeprowadzonych zabiegów oraz czasu ich realizacji decyduje kosmetolog, biorąc pod uwagę stan skóry i problem, który Dermapen 4 ma zniwelować. 

 

Czy zabieg Dermapen 4 boli?

 

Urządzenie z tytanowymi igiełkami oraz głowicą zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować dyskomfort do minimum. Zabieg nie jest bolesny, natomiast zaraz po nim skóra może być nieco zaczerwieniona i podrażniona. Odczuwalne może być też delikatne swędzenie i pieczenie. Najczęściej wraca do prawidłowego stanu w ciągu 48 godzin.